Home / Altcoin Haberleri / Bitcoin Korelasyonu Yükseliyor

Bitcoin Korelasyonu Yükseliyor

Bank of America’ya göre, Bitcoin’in diğer emtialar ile bağlantılı hareketleri, yatırımcıların kripto parayı bir riskli varlık olarak alıp satmasının ardından tekrar güvenli liman olarak görmeye başladığına işaret ediyor.En büyük kripto paranın altınla 40 günlük korelasyonu ağustos ayının ortasında sıfır seviyesinden 0,50’ye yükseldi. S&P 500 ile 0,69, Nasdaq 100 ile 0,72 olan korelasyonlar daha yüksek olsa da bu korelasyonlar yataylaşarak birkaç ay önce görülen rekor seviyelerin altında devam ediyor. BofA stratejistleri Alkesh Shah ve Andrew Moss bunu, bazı şeylerin değişebileceğinin işareti olarak değerlendiriyor.

Bitcoin güvenli liman olarak görülebilir

Stratejistler, S&P 50 ile yavaşlayan ve değerli metallerle hızlı bir şekilde yükselen korelasyon, makro belirsizlik devam ettikçe ve piyasada dibin görülmesiyle yatırımcıların Bitcoin’i görece güvenli bir liman olarak görüyor olabileceğini gösteriyor, şeklinde değerlendirmede bulunuyorlar.

Bitcoin, pandemi dönemi teşviklerinin küresel ekonomide bolluk yaratması ve sonrasında aralarında Fed’in de yer aldığı merkez bankaları faizleri artırdıkça son birkaç yılda riskli varlıklar ile paralel işlem gördü.

BofA’nın bilgi notu, Bitcoin’i altının yanında “kömür madenindeki kanarya” olarak nitelendiren ve diğer jetonlardan önce ralli yapmasını bekleyen Mike Novogratz ve Bitcoin ile altının, merkez bankalarına karşı hedge aracı olarak görülebileceğini söyleyen New York Life Investment’ten Lauren Goodwin’in yorumları ile örtüşüyor.

About iga

Check Also

İran Kripto Para Kullandı

Altcoin Haberleri – İran hükümeti, ilk defa kripto para kullanarak ithalat siparişi verdi! Detaylar haberin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar

Gösterilecek yorum yok.