Home / Altcoin Haberleri / Kripto Piyasasını Sarsan Dolandırıcılık

Kripto Piyasasını Sarsan Dolandırıcılık

Dünyanın en büyük kripto varlık alım satım platformu Binance’ye ait olan BNB Smart Chain, yaşanan siber saldırının ardından yaklaşık 7 buçuk saat boyunca donduruldu.Yapılan ilk tespitlere göre bilgisayar korsanı, yaklaşık 568 milyon dolar değerinde olan 2 milyon BNB’yi sızdırma girişiminde bulundu ancak bu durum fark edildi ve BSC dondurulduğu için 568 milyon dolar değerinde hedeflediği vurgunda yalnızca 70 – 80 milyon dolar kadarını başarı ile sızdırabildi.

Daha sonra bilgisayar korsanının sızdırdığı miktar 100 – 110 milyon dolar olarak güncellendi.

Binance’nin kurucusu ve CEO’su olan Changpeng Zhao tarafından yapılan açıklamada, bu miktarın son yakılan BNB miktarının çeyreğine eşit olduğu belirtildi. Durumun farkına varan Binance, tüm doğrulayıcılardan BSC’yi durdurmasını istedi ve problemin kaynağı araştırılmaya başlandı. Binance, doğrulayıcılara hızlı ve kararlı davranışları için teşekkürlerini iletti. Öte yandan Binance, sızdırılan BNB’nin 7 milyon dolarlık kısmını dondurabildiğini açıkladı.

Resmi açıklamaya göre sızıntı doğrudan BSC’den değil, iki ayrı blok zinciri olan BNB Beacon Chain ve BNB Smart Chain arasındaki BSC Token Hub isimli köprüden yapıldı. Sızdırılan BNB’ler ise var olan bir cüzdandan çalınmadı, bilgisayar korsanı tarafından oluşturuldu.

Changpeng Zhao ayrıca kullanıcılara durumun kontrol altına alındığını, fonların güvende olduğunu aktardı.

About iga

Check Also

İran Kripto Para Kullandı

Altcoin Haberleri – İran hükümeti, ilk defa kripto para kullanarak ithalat siparişi verdi! Detaylar haberin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar

Gösterilecek yorum yok.