Home / Altcoin Haberleri / Bitcoinde Fed Gerilimi

Bitcoinde Fed Gerilimi

Küresel piyasalarda merkez bankalarından sıkılaşma adımlarının devamı beklenirken, kripto varlıklarda olumsuz fiyatlamalar gerçekleşti.Bitcoin, 18 bin 500 doların altını test ederek 2020 yılından bu yana en düşük seviyeye geriledi. Geçtiğimiz haftalarda tarihi birleşmesiyle gündeme oturan Ether de satış dalgasından nasibini aldı ve 1.300 doların altını test etti.Kripto kredi platformu Nexo’nun Yönetici Ortağı Antoni Trenchev, enflasyon ortamının tüm varlık sınıflarını gölgede bıraktığını ifade etti.

Bu hafta Fed ve BOE dahil olmak üzere birçok merkez bankasının enflasyonla mücadele kapsamında toplamda 500 baz puanın üzerinde faiz artırımı gerçekleştirmesi bekleniyor.

İlk kararın İsveç Merkez Bankası Riksbank’tan geleceği, ardından çarşamba günü Fed kararının açıklanacağı biliniyor. Diğer kararlar için ise gözler perşembe gününe çevrilecek.

Riksbank, Fed, Güney Afrika Merkez Bankası’nın 75 baz puan faiz artıracağı tahminler arasında.

Endonezya’da 25, Norveç ve Filipinler’de 50, Tayvan’da 12,5 baz puan artışı da beklentiler arasında. Kraliçe Elizabeth’in hayatını kaybetmesi sebebi ile geçtiğimiz haftalarda ertelenmiş olan İngiltere Merkez Bankası (BOE) toplantısı da perşembe günü gerçekleşecek.

About iga

Check Also

Kripto Piyasasını Sarsan Dolandırıcılık

Altcoin Haberleri – Kripto para piyasasını sarsan 568 milyon dolar değerindeki büyük dolandırıcılık! Detaylar haberin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar

Gösterilecek yorum yok.