Home / Altcoin Haberleri / Thodex Vurgununun Firarisi Yakalandı

Thodex Vurgununun Firarisi Yakalandı

Alınan bilgiye göre, Arnavutluk polisi sabah 8.30’da düzenlediği operasyonda Fatih Özer’i yakaladı. Fatih Özer’in Arnavutluk makamlarında sorgusu gerçekleşti.Arnavutluk polisinin, 3 ay önce Thodex’in kurucusu Fatih Özer’le irtibatlı olduğu öğrenilen 2 kişiyi gözaltına aldığı, daha sonra serbest bırakıp takibe başladıkları öğrenildi.

İçişleri Bakanlığından Açıklama Geldi

İçişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada; Arnavutluk Cumhuriyeti İçişleri Bakanı Bledar Çuçi, bugün sabah saatlerinde İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya Kırmızı bülten ile aranan Thodex’in kurucusu ve vurgunun firari ismi olarak bilinen Faruk Fatih Özer’in Arnavutluk’ta Vlora’da yakalandığını ve kimliğinin biyometrik sonuçlar ile teyit edildiğin iletti, denildi.

Fatih Özer’in Türkiye’ye iadesi için işlemler başlatıldı.

Yargılama Devam Ediyor

Kripto para Borsası Thodex üzerinden binlerce insanı mağdur ettiği iddia edilen 21 sanık, 6’sı tutuklu olmak üzere yargılanıyor, kurucu Fatih Özer de kırmızı bülten ile aranıyor idi.

İddianamede, Thodex’in kurucusu olan firari Faruk Fatih Özer’in de aralarında bulunduğu 6’sı tutuklu 21 sanık hakkında; suç işlemek maksadıyla örgüt kurma ve yönetme, bilişim sistemleri, banka ya da kredi kurumlarının araç olarak kullanılması suretiyle dolandırıcılık ve tacir ya da şirket yöneticileri ile kooperatif yöneticilerinin dolandırıcılık ve suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama suçlarından 12 bin 164’er yıldan 40 bin 562’şer yıla kadar hapis cezasına çarptırılması isteniyor.

About iga

Check Also

Kripto Piyasasını Sarsan Dolandırıcılık

Altcoin Haberleri – Kripto para piyasasını sarsan 568 milyon dolar değerindeki büyük dolandırıcılık! Detaylar haberin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar

Gösterilecek yorum yok.