Home / Altcoin Haberleri / Cosmos Coin Nedir

Cosmos Coin Nedir

Altcoin Haberleri – Cosmos Coin (ATOM) Nedir? Kurucusu Kimdir? Nasıl Temin Edilir? Detaylar Yazının Devamında…

UYARI: Bu sitede gördüğünüz ya da göreceğiniz hiçbir bilgi, duyuru veya haber, yatırım tavsiyesi değildir!

Cosmos coin (ATOM), her biri Tendermint konsensüs gibi BFT (Byzantine Fault Tolerant) konsensüs algoritmaları tarafından desteklenen, merkezi olmayan bir bağımsız paralel blok zinciri ağı olarak bilinmektedir. Diğer bir deyişle Cosmos coin (ATOM), birbirleriyle ölçeklenebilen ve birlikte çalışabilen bir blok zincir ekosistemidir. Cosmos coin’den (ATOM) önce blok zincirler silo (çevresindeki etkenlere uyumsuz ve duyarsız) halinde, birbirleriyle iletişim kuramadan işlemler görülmekteydi. Bir blok zincirinin oluşturulması ve bu blokların hızlı işlem yapabilmeleri için güçlü ve yoğun bir çaba sarf etmek gerekmekteydi. Bu aşamada Cosmos coin (ATOM), blok zinciri ile ilgili bu sorunları yeni bir teknik vizyonla çözmektedir.

Cosmos Coin’in (ATOM) Kurucusu Kim?

Cosmos ekosisteminin ağ geçidi olarak tanımlanan Tendermint’in geliştiricileri Jae Kwon, Zarko Milosevic ve Ethan Buchman’dır. Jae Kwon hala baş mimar olarak gözükse de, 2020 yılında CEO’luk görevinden ayrılmıştır. Tendermint’in CEO’luk görevini Peng Zhong devralarak, yönetim kurulundaki isimlerde köklü değişiklikler yapma yoluna gitmiştir. Amaçları ise; geliştiricilere sunulan deneyimi geliştirmek, Cosmos coin kullanmak isteyen hevesli bir topluluk meydana getirmek ve konu hakkında eğitim kaynakları oluşturmak şeklinde açıklanmıştır.

Cosmos Coin (ATOM) Nasıl Temin Edilir?

Kripto para yatırımı yapmak isteyen bazı insanlar için Cosmos coin’in (ATOM) nasıl temin edildiği merak konusudur. Bunun için ya madencilik yapılır ya da bu işlemlerin gerçekleştirilmesi adına özel olarak oluşturulmuş kripto para borsası kullanmak gerekir.

Türkiye’de, Türk Lirası ile Cosmos coin (ATOM) satın almak zannedildiğinin aksine çok basit ve hızlı bir işlemdir. Herhangi bir teknik bilgiye ve resmi evraka ihtiyaç duymadan Cosmos coin (ATOM) temin edebilirsiniz.

About iga

Check Also

Kripto Piyasasını Sarsan Dolandırıcılık

Altcoin Haberleri – Kripto para piyasasını sarsan 568 milyon dolar değerindeki büyük dolandırıcılık! Detaylar haberin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar

Gösterilecek yorum yok.