Home / Altcoin Haberleri / Yearn Finance Nedir

Yearn Finance Nedir

Bugünkü yazımızda, En Hızlı Yükselen Kripto Para Birimleri serimizden YFI‘nın ne olduğuna ve bazı özelliklerine değineceğiz. Kripto para dünyasını yakından takip edenler ile daha önce farklı alt coin’leri paylaşmıştık. “YFI nedir? Önemli özellikleri nelerdir? YFI neden önemlidir?” Hepsinin cevabı bu yazıda…

YFI, Yearn.finance protokolüne ait olan yerel bir kripto para birimidir. 2020 yılından beri kullanımda olan kripto para birimi YFI, Ethereum tabanlı token’lerin en büyüklerinden biri haline gelmiştir. Bazı açılardan Yearn.finance‘yi, her zaman Ethereum DeFi‘deki en yüksek getirileri bulmaya odaklanan bir robot olarak da düşünebilirsiniz.

Yearn.finance, 2020 yılının temmuz ayına kadar küçük bir kitleye hitap etmekteydi. 2020 yılının başlarında yaşanan güvenlik ihlali ve mart ayındaki kripto para piyasasının çökmesinden sonra pek çok kullanıcı, henüz çok yeni olan bu protokolü kullanmakta tereddüt ediyordu.

Bu durum, yayınlanan bir blog yazısı ile tamamen değişti. Yazıda; kullanıcıların Yearn.finance isimli yeni protokolü yönetebilmesi adına bir ERC-20 token’i olan YFI’nin hizmete sunulduğunu belirtiyordu ve kullanıcılar bundan sonra YFI’ye daha sıcak bakmaya başladılar.

Yearn.finance nedir?

2020 yılının başlarında Andre Cronje tarafından Ethereum tabanlı olarak kurulan Yearn.finance nam-diğer yEarn sayesinde kullanıcılar, ether, sabit coin ve altcoin’leri yatırarak en yüksek getiriye ulaşabiliyorlar.

Önemli Özellikler

Yearn.finance isimli protokolün en önemli özelliğine “Vaults” adı verilir ve Türkçe’deki karşılığı “Kasalar”dır. Bu özellik sayesinde kullanıcılar, kripto para yatırıp bu yatırdıkları kripto paralar ile kazanç sağlayabilmektedirler. Kullanılan strateji, yatırılan fonu en yüksek değere çıkarmaya ve riski en aza indirmeye odaklıdır. Hizmete ilk sunulduğu zamanlarda Vaults’un başlıca odak noktası sabit coin’lerdi fakat zamanla ether, token haline getirilmiş Bitcoin ürünleri, Chainlink ve diğer coin’leri destekleyecek bir şekilde geliştirilmiştir.

About iga

Check Also

Kripto Piyasasında Salgın Hastalığın Sonu

Altcoin Haberleri – Kripto piyasalarında salgın hastalığın sonu! Konu ile ilgili detaylar, haberin devamında… Blok …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Recent Comments

Gösterilecek yorum yok.