Home / Altcoin Haberleri / Chainlink Nedir

Chainlink Nedir

Altcoin Haberleri – Chainlink Nedir? Ne Zaman Çıktı? Link Ne Demek? Kripto Para Birimi Chainlink Coin Nasıl Temin Edilir?

Kripto para söz konusu olduğunda en çok öne çıkanlardan biri de Chainlink olmaktadır. Bu yazımızda; “Chainlink nedir? Chainlink ne zaman çıktı? Link ne demek? Kripto para birimi Chainlink coin nasıl temin edilir?” gibi soruların cevaplarına yer verdik.

Uyarı: Bu yazıda okuyacağınız hiçbir bilgi, yatırım tavsiyesi değildir!

Chainlink coin her geçen gün, kripto para dünyası takipçilerinin dikkatini çekmeye devam ediyor. Merkezi San Francisco’da bulunan finansal bir teknoloji şirketi tarafından piyasa sürülen bu coin hakkındaki detaylara birlikte bakalım!

Chainlink Ne Zaman Piyasaya Sürüldü?

Chainlink coin, merkezi San Fransisco’da bulunan bir teknoloji şirketi tarafından haziran 2017’de piyasaya sürülmüştür.

LINK Ne Demek?

LINK kelimesi, Türkçe’de “bağlantı” anlamına gelmektir. İnternet sayfalarında gezinmemizi sağlaması ile bir köprü görevi gören ulaşım yolu olduğu da söylenebilir.

Kripto para birimi olan Coin LINK ise tüm dünyaya hizmet verecek kadar yüksek bir potansiyele sahip olmasına rağmen dünyada işlem gören pek çok sektör tarafından kullanılamamaktaydı. Tam da bu esnada kullanıcıların imdadına Chainlink koşuyor!

Chainlink, merkezi olmayan bir “oracle”, diğer bir deyişle bir uzman ağı olarak kullanıcılarına hizmet vermektedir. Chainlink’i gerçek dünya ile beraber Blokzincir arasında çalışan bir “temsilci” olarak da tanımlamak mümkündür. Başka bir deyişle Chainlink, dünyada var olan verileri alarak Blokzincir’e entegre edip bu verilerin kullanımını sağlamaktadır.

Kripto Para Chainlink Coin Nasıl Temin Edilir?

Kripto para chainlik coin‘i temin etmenin, yani LINK sahibi olmanın sadece tek bir yöntemi vardır. Gerçek para karşılığı LINK alım satımı sağlayan bir platform üzerinden bu işlem gerçekleştirilebilmektedir ancak dikkat edin; masum görünümlü korsan bir platform tarafından bilgilerinizi çaldırmayın!

Kripto para birimi chainlik coin para biriminin fiyatı, arz – talep durumuna göre şekil almaktadır. LINK alım ve satım işlemi gerçekleştirmek için sanal bir cüzdana, yani bir LINK adresine sahip olmak gerekmektedir. Kripto para chainlik coin alımı yapabilmek için herhangi bir kripto para borsası adresi üzerinden aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

– İlk önce alım yapacağınız platforma giriş yapın. Bunu yaparken tarayıcınızın adres çubuğunda yeşil renkli SSL sertifikasının mevcut olduğuna emin olun ki daha önce de belirttiğimiz gibi güvenliğinizi tehdit edecek problemlerle karşılaşmayın.

– Hesabınızda kripto ya da gerçek herhangi bir para bulunmuyorsa “Para Yatırma / Çekme” kısmına tıklayın. Aksi halde bu adımı atlayabilirsiniz.

– “TRY Yatırma” kısmında yatırmak istediğiniz meblağı yazıp “Bildirim Gönder” butonuna tıklayın. Daha sonra karşınıza çıkan onay kutucuklarını doldurun ve “Devam” butonuna tıklayın. Karşınıza çıkacak olan işlem açıklaması kodunu kaybetmeyin!

– Bu aşamada adınıza kayıtlı hesabınız üzerinde transfer işlemini gerçekleştirmeniz gerekiyor.

– “Alıcı / Unvan” kısmına alım yapmakta olduğunuz kripto borsa şirketinin adını yazın.

– Para transfer işleminin açıklama kısmına, az önce söz ettiğimiz işlem açıklaması kodunu girin.

– Bilgilerin doğruluğunu kontrol ettikten sonra “Kolay Alış / Satış” sekmesine geçin.

– Kaç TRY tutarında LINK almak istendiğinizi belirttikten sonra “LINK Al” yazılı butona tıklayın ve işlem tamam!

About iga

Check Also

Kripto Piyasasını Sarsan Dolandırıcılık

Altcoin Haberleri – Kripto para piyasasını sarsan 568 milyon dolar değerindeki büyük dolandırıcılık! Detaylar haberin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar

Gösterilecek yorum yok.