Home / Altcoin Haberleri / Altcoinler Neden Düşüyor

Altcoinler Neden Düşüyor

Altcoin Haberleri: Kripto Para Borsasındaki Düşüşlerin Sebebi Ne? Bitcoin ve Altcoinler Neden Düşüyor? Detaylar Yazımızda…

En büyük kripto para birimi 36.500 dolar seviyelerine kadar düştü. SEC tarafından onaylanan vadeli Bitcoin ETF de fiyatın düşüşünü engelleyemedi.
En büyük kripto para birimi bir süredir aralıksız düşüyor ve peş peşe kırmızı mumlar yakıyor. Yazı hazırlandığı sırada fiyat 36.500 dolara kadar gevşedi. Bitcoin 36.900 dolardan alıcı bulmaya çalışıyor ancak son geri çekilme altcoinlerde daha büyük kayıpları tetiklemeye başladı. Peki Bitcoin ve altcoinler neden düşüyor?

Bitcoin ve Altcoinler Neden Düşüyor?

Dün FED tarafından yapılan açıklamalar, çoğu analist tarafından yumuşak kabul edilse de artık faizlerin aralıksız artırılacağı kesinleşti. Bilançonun azaltılması ile ilgili net söylemler geldi ve risk piyasalarını ayakta tutabilecek pek bir şey kalmadı. Başta Bitcoin olmak üzere riskli varlıklarda daha ciddi düşüşlerin yaşanmasından endişe ediliyor. Son 1 saatte 108 milyon dolarlık pozisyon tasfiye edildi.

Amerika Birleşik Devletleri borsalarında ise farklı bir durum söz konusu değil. DOW %2,53 ve NASDAQ %3,96 düşüş yaşadı. S&P 500 ise yazı hazırlandığı sırada %3’e yakın zararla güne devam ediyor.

Kripto Paralar Düşüyor

FED henüz 75 baz puan faiz artışı için erken olduğunu düşünüyor. Ancak her seçeneğin masada olduğunu belirtmeyi de ihmal etmiyor. Pandemi döneminde piyasaya sürülen dolarların artık toplanma zamanı geldi ve bu durum en fazla risk piyasalarını etkiliyor. Hisse senetleri ile uzun süredir uyumlu hareket eden Bitcoin, son düşüşten fazlasıyla etkilendi. Uzun süredir 36.500 dolar seviyelerine bir düşüş bekleniyordu, bugün korkulan, gerçeğe dönüştü.

Çok sayıda uzman Haziran ayı bitmeden piyasalarda daha büyük bir düşüşün yaşanacağını tahmin ediyor. BitMEX eski CEO’su başta olmak üzere birkaç isim yüksek sesle 30.000 dolar hedeflerini yakın zamanda tekrarladı. Bitcoin’den daha fazla düşüş yaşayan altcoinler önemli destek seviyelerini tekrar kaybetti.

Ethereum yazı hazırlandığı sırada 2.774 dolardan alıcı buluyor ve XRP tekrar 0,60 dolara gevşedi. Öte yandan SEC Valkyrie XBTO Bitcoin Vadeli İşlemler Fonunu onayladı.

About iga

Check Also

Kripto Piyasasını Sarsan Dolandırıcılık

Altcoin Haberleri – Kripto para piyasasını sarsan 568 milyon dolar değerindeki büyük dolandırıcılık! Detaylar haberin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar

Gösterilecek yorum yok.