Home / Altcoin Haberleri / Son Dakika Altcoin Haberleri

Son Dakika Altcoin Haberleri

Hafta sonu sert satış dalgası yaşayan kripto varlık piyasası, yaralarını sarmaya çalışıyor.

18 ayın en düşük seviyesini gören Bitcoin (BTC) yeni haftanın ilk gününde yeniden 20 bin seviyesinin üzerini görürken, bu seviyenin etrafında tutunmaya çabalıyor. Ethereum da bin doların üzerinde seyrini devam ettirmeye çalışıyor.

Amerika Birleşik Devletleri Merkez Bankası Fed’in 75 baz puan ile sıkılaştırmanın dozunu artırmasının ardından kripto para piyasalarında “baş döndürücü” denebilecek düzeyde hareketler yaşandığı kaydedilmişti.

En büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC) Cumartesi günü yüzde 15’e yakın seviyede değer kaybetti, ardından Pazar günü yüzde 16 yükseliş göstererek kayıplarını telafi etti.

 

Bu yıl başta Amerika Birleşik Devletleri olmak üzere, kontrol dışına çıkan enflasyona karşı, birçok ülkede merkez bankaları sert faiz artışlarını gündemine aldı. Küresel sıkılaştırma trendi riskli varlıklardan kaçışı tetiklerken Bitcoin’in (BTC) bu yılki kayıpları yüzde 57’yi seviyelerini gördü.

Sert hareketler teminat çağrılarına yol açarken kripto para platformları olağanüstü önlemlere başvuruyor.

Celcius ve Babel gibi merkezi kripto platformları hesapları dondurma kararı aldı. Merkezi olmayan finans platformları da iflas tehlikesine karşı teminatları kuvvetlendirmek için önlemler alıyor.

Solana blokzincir platformu Solend’de büyük bir kullanıcının hesabına, tasfiye riskine karşı geçici olarak el konuldu. Bugün için aktaracağımız gelişmeler bu kadar. Daha fazla haber almak ve gelişmeleri yakından takip etmek için Son Dakika Altcoin Haberleri başlığımızı takipte kalınız.

About iga

Check Also

Kripto Piyasasını Sarsan Dolandırıcılık

Altcoin Haberleri – Kripto para piyasasını sarsan 568 milyon dolar değerindeki büyük dolandırıcılık! Detaylar haberin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar

Gösterilecek yorum yok.