Home / Altcoin Haberleri / Kripto Para Yorumları

Kripto Para Yorumları

Amerika Birleşik Devletleri enflasyonunun 40 yılın yeni zirvesini görmesi sonrası kripto paraların yaşadığı geri çekilmeyle pazar günü düşüşünü sürdürdü.

Ether yüzde 5 değer kaybı ile 1445,56 dolara gerileyerek 2021 mart ayından beri en düşük seviyesini görürken Bitcoin de 27 bin 264,65 dolara düşerek 12 Mayıs tarihinden bu yana en düşük seviyesini gördü.

altcoin-haberleri.com olarak takip ettiğimiz token’lerin tamamı pazar günü değer kaybederken Dogecoin ve Avalanche’nin değer kaybı yüzde 7’yi aştı.

ABD enflasyonu Cuma günü beklentiler aşarak fiyat artışlarının zirveyi gördüğüne dair umutları yıktı. Hisse senetleri çakılırken 2 yıllık hazine tahvil getirileri 2008’den bu yana en yüksek seviyesine ulaştı.

 

Son aylarda Fed’in faizler artırması, küresel çapta para politikacıların fiyat artışlarını kontrol altına çabaları ve teknoloji hisseleri gibi riskli varlıkların değer kaybetmesiyle Bitcoin ve diğer kripto paralar önemli düşüşler yaşadı.

Kripto platformu Luno’nun Başkan Yardımcısı Viyaj Ayyar düşüşle ilgili, “ABD enflasyon verisi hafta sonuna girerken aşağı yönlü trendi destekledi ve özellikle önümüzdeki hafta yapılacak FOMC toplantısı nedeniyle düşüş trendinin devam etmesi olası görünüyor” değerlendirmesinde bulundu.

“1-2 ay içinde çok daha düşük seviyeler görülebilir”

“Eğer daha önce yaşanan ayı piyasalarını incelersek Bitcoin’in yüzde 80 ve üzeri değer kaybı yaşadığını diğer kripto paraların ise yüzde 90 ve üstü gerilediğini görüyoruz” diyen Ayyar, “Eğer şu anda yaşadığımız durum bu ise Bitcoin’de önümüzdeki 1-2 ay içinde Bitcoin’in çok daha düşük seviyelere gerilediğini görebiliriz” ifadelerini kullandı.

Coinglass verilerine göre Cuma günü 258 milyon dolar ve Cumartesi 290 milyon dolar kaybedilmesinin ardından Pazar günü yaşanan kayıp da 100 milyon dolara ulaştı.

Bununla birlikte en büyük 100 token’in performansını takip eden MVIS CryptoCompare Digital Assets 100 Endeksi de 2021 Ocak ayından beri en düşük seviyesine geriledi.

Daha fazla yorum görmek ve güncel yorumlardan haberdar olmak için Kripto Para Yorumları başlığımızı takip ediniz.

About iga

Check Also

Kripto Piyasasını Sarsan Dolandırıcılık

Altcoin Haberleri – Kripto para piyasasını sarsan 568 milyon dolar değerindeki büyük dolandırıcılık! Detaylar haberin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar

Gösterilecek yorum yok.