Home / Altcoin Haberleri / Altcoin Haberleri Twitter

Altcoin Haberleri Twitter

Altcoin Haberleri Twitter – Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell, Dijital Dolar Konusunda Kongre’ye Öneride Bulunacak.

Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell’in yaptığı açıklamada belirttiği üzere; Merkez Bankaları Sistemi nam-ı diğer FED, Kongre’ye Central Bank Digital Currency (Merkez Bankası Dijital Para Birimi) projesine dair birtakım önerilerde bulunacak.

Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell, bugün Kongre karşısında para politikaları ile ilgili açıklamalar yaparken dijital merkez bankası parası (CBDC) ile ilgili de konuştu.

Federal Rezerv tarafından bir Merkez Bankası Dijital Para Birimi projesi çıkarılması halinde Jerome Powell, yapılacak olan bu hamlenin Tüm Amerika Birleşik Devletleri halkını etkileyecek, epey önem arz eden  finansal bir devrim” olacağı yönünde bir tanımlamada bulundu. Jerome Powell, bu konuya dair yapılacak herhangi bir değerlendirmede yeniliklere kapalı, keskin muhalefet yapılmaması gerektiği yönünde vurgu yaptı.

“Bu konu; tüm Amerikan halkı tarafından bir bütün olarak değerlendirmeli.” şeklinde konuşan Jerome Powell, “Ulaşacak olduğumuz yakın gelecekte; bu ve bunun gibi projelerin hem siyasi açıdan hem teknolojik yenilik bakımından önemli aşamalar kaydetmek ve çalışmamızı tamamladıktan sonra bir noktada, Kongre’ye bu husus ile alakalı öneride bulunmak da planlarımız arasında.” ifadelerini kullandı.

Merkez Bankaları Sistemi, resmi statüde olan bir dijital para biriminin nasıl geliştirilebileceği hususunda çalışmalarını sürdürmekte. 2022 yılının ilk aylarında dijital para birimi hususunda bir rapor yayımlayan Merkez Bankaları Sistemi yetkilileri, bu konuda varacakları sonuçları hızlandırmak adına hem kripto para yatırımcılarının görüşlerini hem de daha gelenekçi olup kripto paraya karşı olan finans uzmanlarının görüşlerini değerlendirmek durumundalar.

Jerome Powell’in yaptığı açıklamalar göz önünde bulundurulduğunda ortaya şu şekilde bir tablo çıkıyor ki; bahsedilen Merkez Bankası Dijital Para Birimi hayata geçirilirse bu projenin yaratıcısı kar amacı güden özel bir şirket olmayacak, hükümetin bizzat kendisi olacak.

Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell, Kongre’nin sorularını yanıtlarken “Merkez Bankası Dijital Para Birimleri ile ilgili kafaya takılan noktalardan biri, kar amacı güdecek olan özel bir şirket tarafından gerçekleştirilmiş bir stablecoin’in, resmi sıfatı bulunan bir dijital dolar haline dönüşmesini isteyip istemediğimizdir. Bence biz, bu projenin bu hale gelmesini istemiyoruz.” dedi ve “Eğer resmi sıfat taşıyan bir dijitalp para birimine sahip olacaksak bu, kar amacı güdecek olan özel bir şirketin garantisi altında değil, devlet garantisi altında olan bir para birimi olarak karşımıza çıkmalıdır.” açıklamasında bulundu.

About iga

Check Also

Kripto Piyasasını Sarsan Dolandırıcılık

Altcoin Haberleri – Kripto para piyasasını sarsan 568 milyon dolar değerindeki büyük dolandırıcılık! Detaylar haberin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar

Gösterilecek yorum yok.